Podróżowanie psa pociągiem

Podróżowanie psa pociągiem

Podczas podróży pociągiem z psem, istnieje kilka korzyści, które należy wziąć pod uwagę. Na początek, nie będziesz musiał płacić taryfy dla zwierząt, jak gdybyś leciał samolotem. Będziesz miał również przerwę na świeże powietrze, co jest bardzo ważne dla małych psów. I, w przeciwieństwie do latania, nie będziesz musiał wydawać setek dolarów na dodatkowy transport.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z dekameron.pl

Proces odprawy

Proces odprawy podczas podróży psa koleją różni się nieco od latania. Zamiast odprawy online, musisz zadzwonić do linii lotniczej, aby zaplanować podróż. Wiele linii lotniczych ma specyficzne wymagania, takie jak dopuszczenie zwierząt domowych tylko na niektórych lotach lub ograniczenie liczby zwierząt dozwolonych podczas lotu. Powinieneś również sprawdzić z linią lotniczą o wymaganym czasie odprawy. Najlepszy czas na odprawę psa to dwie do trzech godzin przed odlotem.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że Twój pies miał szczepienia przeciwko wściekliźnie. Szczepienia przeciwko wściekliźnie można otrzymać u większości weterynarzy. Upewnij się, że dokonujesz rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, aby Twój pies mógł dostać najlepsze miejsca. Jeśli nie jesteś pewien, jakie są wymagania, skonsultuj się z weterynarzem, aby dowiedzieć się, czy Twój pies może podróżować.

Koszt

Koszt podróży psa pociągiem może być różny w zależności od kraju. We Francji podróż z psem na smyczy w ramach usługi SNCF Connect kosztuje 11 EUR. Jeśli pies waży mniej niż 6 kg, nie płacą opłaty. Jeśli pies waży więcej niż 6 kg, zostaną obciążone opłatą w wysokości 50% taryfy dla dorosłych. Jednak psy mogą również podróżować za darmo w usłudze „Krono”.

Decydując się na podróż z psem, ważne jest, aby zaplanować ją z wyprzedzeniem. Na dworzec należy przybyć co najmniej pół godziny przed planowaną godziną odjazdu. Powinieneś również zabrać psa do wyznaczonego miejsca przed wejściem do pociągu. Na wielu większych stacjach dostępne będą strefy odciążenia dla psów. Upewnij się również, że podpisałeś Pet Release and Indemnification Agreement, aby chronić siebie i swojego pupila.

Podróżując z psem, pamiętaj o przestrzeganiu wszystkich zasad i przepisów obowiązujących w pociągu. Psy powinny być prowadzone na smyczy i w kagańcu. Przepisy dotyczące zabierania psa do pociągu różnią się w zależności od kraju. Na szczęście psy przewodnicy są zwolnieni z tych zasad. Zabranie psa do pociągu wymaga ważnego biletu i może wymagać uiszczenia niewielkiej opłaty za przewóz zwierzęcia.

Koszty podróży psa pociągiem są różne, ale zazwyczaj są znacznie tańsze niż lot samolotem. Linie lotnicze pobierają jednak dodatkową opłatę za przelot zwierzęcia. Southwest i AirTran nie pobierają dodatkowych opłat za zwierzęta, ale Delta pobierze do 200 USD za zwierzę.

Wymagania

Pies jest wspaniałym towarzyszem podróży, ale wiele osób zostawia swoje zwierzęta za sobą, gdy wyjeżdżają na wakacje. To może być łamiące serce zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych. Jednak podróż pociągiem może być doskonałym sposobem, aby pozwolić psu doświadczyć komfortu domu, gdy jesteś z dala od niego. Najpierw musisz złożyć wniosek o zezwolenie na podróżowanie z psem u głównego oficera rezerwacji na stacji kolejowej, z której będziesz korzystać, aby wejść do pociągu.

Oprócz zapłacenia specjalnej taryfy za zwierzę, musisz również kupić kartę rezerwacji dla swojego zwierzaka, która kosztuje około Rs dziesięć. Ten odcinek rezerwacji będzie służył jako bilet dla twojego psa w pociągu. Musisz nosić kartę rezerwacji ze sobą za każdym razem, gdy podróżujesz ze swoim zwierzęciem.

Nie możesz zabrać do pociągu psa, który jest większy niż 60 cm. Musisz jednak upewnić się, że waga psa nie przekracza 13 kg, w przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić pełną cenę za bilet. Będzie też musiał być na smyczy i w kagańcu.

Podczas gdy podróżowanie z psem pociągiem może być wyzwaniem, może być również zabawą! Jeśli przygotujesz się z wyprzedzeniem, będziesz miał zabawną i bezpieczną podróż. Na przykład powinieneś wiedzieć, że Amtrak zezwala na przewóz psów pod warunkiem, że nie ważą więcej niż 35 funtów i muszą zmieścić się w transporterze dla psów.

Przed podróżą ze swoim pupilem upewnij się, że jest on zdrowy i otrzymał wszystkie niezbędne zastrzyki. Upewnij się, że zabrałeś ze sobą niezbędne dokumenty i bądź przygotowany na okazanie dowodu szczepień konduktorowi.

Czy mogę zabrać psa w daleką podróż linią Amtrak?

Amtrak zezwala na przewóz psów w wybranych pociągach, ale nie we wszystkich. Na przykład psy nie mogą podróżować w pociągach Northeast Regional, Acela Express lub w wagonach sypialnych. Inne pociągi, takie jak Amtrak Cascades, nie zezwalają na przewóz zwierząt. Pociągi Amtrak Hiawatha, Carl Sandburg i Hiawatha Express pozwalają jednak na posiadanie zwierząt w wyznaczonych wagonach osobowych.

Polityka Amtraku dotycząca zwierząt domowych stopniowo staje się bardziej przyjazna dla zwierząt. Podczas gdy kiedyś zabraniała zwierzętom podróżowania, teraz pozwala na nie w większości pociągów. Zwierzęta muszą ważyć 20 funtów lub mniej i muszą być dobrze wentylowane. Ponadto muszą być bezwonne i nieszkodliwe oraz posiadać aktualne szczepienia.

Jeśli chcesz podróżować pociągiem ze swoim zwierzakiem, musisz upewnić się, że Twój pupil jest odpowiednio zamknięty w transporterze. Amtrak wymaga, aby transportery dla zwierząt były szczelne i dobrze wentylowane. Ponadto, Twój zwierzak musi być w stanie usiąść bez dotykania boków. Przed podróżą Amtrakiem musisz również podpisać umowę o zwolnieniu zwierzęcia z odpowiedzialności i odszkodowaniu. Transporter dla zwierząt liczy się jako jedna sztuka bagażu podręcznego.

Pociąg California Zephyr odjeżdża z Chicago o 14:00 i przekracza rzekę Missisipi o 17:25. Przyjeżdża do Burlington w stanie Iowa o 22:55. W Burlington należy przenocować w hotelu, a następnie udać się do Omaha w stanie Nebraska. Amtrak ogranicza liczbę zwierząt w pociągu do pięciu.

Podobne tematy