Jak wychować szczeniaka rasy Greyhound – 3 podstawowe zasady opieki nad psem

Jak wychować szczeniaka rasy Greyhound - 3 podstawowe zasady opieki nad psem

Szczeniaki Greyhounda mogą potrzebować nauczyć się dzielić Twój czas i uwagę z innymi członkami rodziny. Jeśli nigdy nie doświadczyły niepodzielnej uwagi człowieka, mogą oczekiwać, że będziesz stale w domu, co może prowadzić do wielu problemów. Zamiast tego staraj się stworzyć ze szczeniakiem relację, która będzie odzwierciedleniem Twojej własnej. Postaraj się, aby Twój harmonogram był jak najbardziej elastyczny i pamiętaj o regularnych przerwach.

Posiadanie kagańca

Jednym z ważnych aspektów wychowania szczeniaka rasy chart jest stosowanie kagańca. Kaganiec jest prostym narzędziem, które można wykorzystać do unieruchomienia psa – ten element tekstu jest efektem pracy twórczej ekipy portalu . Kaganiec musi być odpowiednio dopasowany, aby zapobiec przypadkowemu ugryzieniu. Po założeniu kagańca, pies powinien być wyszkolony, aby kojarzył kaganiec z dobrymi rzeczami. Aby pomóc chartowi przyzwyczaić się do kagańca, można umieścić w nim wysokowartościowe smakołyki. Możesz nawet posmarować go masłem orzechowym lub serem.

Kiedy Twój pies po raz pierwszy nosi kaganiec, może go polizać. Jeśli tak się stanie, być może będziesz musiał wydłużyć czas noszenia kagańca przez psa. Spróbuj zakładać go na co najmniej dziesięć minut w domu i piętnaście do dwudziestu minut podczas sytuacji stresowych.

Kagańce są również przydatne w przypadku psów agresywnych. Kagańce mogą zapobiec gryzieniu, gdy pies odczuwa ból. Jeśli uważasz, że Twój pies jest zbyt agresywny, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera. Trener będzie mógł pomóc Ci zaprojektować plan treningowy, aby skorygować złe zachowanie.

Jeśli chodzi o wychowanie szczeniaka chartów, kaganiec jest niezbędny. Jest to wymóg prawny w SA. Musisz mieć kaganiec na miejscu, zanim twój chart będzie mógł być adoptowany do domu. Oprócz zapobiegania ucieczkom charta, kaganiec ochroni Twojego pupila i zapobiegnie ewentualnym wypadkom.

Pomimo dużych rozmiarów, charty są małe i mają wąską głowę. Standardowe obroże są dla nich zbyt luźne i łatwo mogą się wyślizgnąć. Ponadto mają tendencję do ciągnięcia do przodu, gdy są zainteresowane jakimś przedmiotem. Może to pozostawić bezwłose plamy pod obrożą. Aby temu zapobiec, upewnij się, że Twój pies ma łazienkę poza domem. Ponadto charty lubią rutynę, dlatego ustal harmonogram karmienia i przerw na załatwianie się.

Podczas gdy kaganiec może wydawać się niepożądany, może być korzystny w zapobieganiu ukąszeniom psów. Może to zapobiec niechcianym atakom na ludzi i dzieci, zwłaszcza jeśli biegają poza smyczą. Kaganiec pomaga również zniechęcić ludzi do zbliżania się do twojego psa, gdy ma go na sobie. Ludzie często zakładają, że pies z kagańcem nie jest towarzyski i nie jest przyjazny.

Posiadanie bezpiecznego terenu

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego nowego psa, jest znalezienie bezpiecznego terenu, na którym będziesz mógł pozwolić psu biegać i bawić się. To dlatego, że charty są sighthoundy, a jeśli są zaskoczony lub przestraszony, będą one podjąć off bieganie. Greyhoundy mogą osiągnąć pełną prędkość w trzech krokach i nie ma możliwości, abyś kiedykolwiek złapał jednego z tych potężnych psów, kiedy biegną!

Fajerwerki mogą być również zagrożeniem dla Twojego psa, więc nie zostawiaj go na zewnątrz w tym czasie. Jeśli twoja okolica jest znana z fajerwerków, rozważ zakaz. Mimo, że wiele społeczności posiada przepisy zabraniające odpalania fajerwerków w dzielnicach mieszkalnych, przepisy te często nie są egzekwowane. Pamiętaj, aby omówić to z sąsiadami i upewnić się, że rozumieją, iż fajerwerki mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych. Pomocne może być wyprowadzenie szczeniaka na zewnątrz wcześniej, zanim zaczną się fajerwerki.

Ważne jest również, aby usunąć wszelkie trujące przedmioty znajdujące się w okolicy. Twój szczeniak nie widzi ani nie czuje zapachu rzeczy, które mogą być toksyczne, więc musisz pozbyć się tych przedmiotów, zanim Twój pies wróci do domu. Upewnij się również, że wszystkie leki, środki czystości i chemikalia są poza zasięgiem szczeniaka.

Unikanie kar

Często najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z niepożądanym zachowaniem jest unikanie stosowania kar za wszelką cenę. Weterynaryjni konsultanci behawioralni stosują podejście do szkolenia oparte na nagrodach i badają psa, aby wykluczyć ukryte schorzenia. Na przykład, nieodpowiednie oddawanie moczu może być oznaką infekcji pęcherza. Po ustaleniu przyczyny, konsultant behawioralny może opracować dla Ciebie humanitarny plan modyfikacji zachowania. Może on nawet zalecić leki lub inne narzędzia, które mogą być pomocne.

Jedną z największych zalet szkolenia opartego na nagrodach jest to, że poprawi ono Twoją relację ze szczeniakiem rasy chart. Pozytywne wzmocnienie buduje pewność siebie i zaufanie Twojego psa. W przeciwieństwie do tego, karanie obejmuje kary, takie jak obroże szokowe i butelki z rozpylaczem. Takie podejście jest bardziej skuteczne i humanitarne.

Kiedy szczeniak ma wypadek, unikaj tego, aby było to postrzegane jako kara. Możesz użyć enzymatycznych środków czyszczących, aby usunąć zapach i uniknąć możliwości dalszych wypadków. Szkolenie w klatce i opieka dzienna mogą być również pomocne, jeśli masz długi dzień pracy lub jesteś nieobecny. Nawet jeśli szczeniaki mają mieć kontrolę nad pęcherzem i jelitami w wieku 16 tygodni, wypadki nadal będą się zdarzać od czasu do czasu. Karanie psa po wypadku może w rzeczywistości pogorszyć sytuację zarówno dla Ciebie, jak i dla psa.

Innym częstym błędem, jeśli chodzi o karanie psa, jest stosowanie go zbyt wcześnie. Pies może potrzebować trochę czasu, aby stworzyć więź z tobą, zanim będziesz mógł użyć kary na nim. Jeśli nie jesteś pewien, kiedy użyć kary na swoim greyhoundie, lepszym podejściem jest pozwolić szczeniakowi najpierw zbudować więź.

Chociaż kara jest często niezbędna, aby Twój chart nauczył się prawidłowego zachowania, często trudno ją konsekwentnie stosować. Ma również niepożądane skutki uboczne, które mogą utrudnić zarządzanie nią. Oprócz powodowania stresu i niepokoju, może również wzmacniać niewłaściwe zachowanie. W związku z tym najlepiej jest skupić się na pozytywnych nagrodach. Takie nagrody są bardziej skuteczne niż te negatywne. Możesz nagradzać swojego psa za zachowania, które chcesz od niego zobaczyć.

Podobne tematy