Jak stworzyć odpowiedni kącik w domu dla greyhounda

Jak stworzyć odpowiedni kącik w domu dla greyhounda

Podczas adopcji greyhounda kluczowe jest stworzenie kącika w domu odpowiedniego dla nowego członka rodziny. Legowisko dla psa zapewni wygodny obszar do spania dla Twojego greyhounda. Powinieneś również utrzymywać pokój w chłodzie i bez przeciągów, aby zapobiec wyczerpaniu cieplnemu – zasób ten jest udostępniony przez serwis lekkafitneska.pl.

Legowiska dla psów dla chartów

Jeśli planujesz adopcję charta, pamiętaj o wygospodarowaniu odpowiedniego kąta w domu dla nowego pupila. Charty to zdrowa rasa, której długość życia wynosi 13 lat lub więcej. Są również mniej narażone na choroby niż większość ras, więc możesz uniknąć bólu serca związanego z utratą psa.

Greyhoundy tworzą bliskie relacje ze swoimi właścicielami, dlatego ważne jest, aby pies był w zasięgu wzroku, aby uniknąć nadmiernej stymulacji i lęku separacyjnego. Podczas pierwszego spotkania pamiętaj, aby nie przedstawiać nowego psa innym zwierzętom i dzieciom. Najlepiej wprowadzać nowego psa pojedynczo i w miejscu, które znajduje się poza terytorium Twoich innych psów.

Pomimo swoich rozmiarów, charty nie wymagają dużej przestrzeni, aby czuć się komfortowo. Ich radosne usposobienie sprawia, że są świetnymi pupilami do małych mieszkań i kondonów. Szczupła i smukła natura chartów czyni je idealnymi do życia w mieście, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Jeśli nie mieszkasz w mieszkaniu, możesz adoptować charta z agencji adopcyjnej. Charty są znane z rozwijania silnych więzi ze swoimi właścicielami i uwielbiają przytulać się do swoich ludzi. Oprócz tego, że są wspaniałym towarzyszem dla rodziny, są łagodne i czyste.

Zapewnienie chartowi bezpieczeństwa

Zapewnienie chartowi bezpieczeństwa w domu oznacza wyznaczenie mu wygodnego miejsca w Twoim domu, z dala od dzieci i innych zwierząt. Chociaż nie musi mieć własnego pokoju, ważne jest, aby zapewnić przestrzeń, w której będzie miał minimalny ruch pieszych. Takim miejscem może być pralnia, alkowa, a nawet przestrzeń w salonie.

Greyhoundy to bardzo wrażliwe zwierzęta. Jeśli są pozostawione same w domu przez zbyt długi czas, mogą rozwinąć stan płynny w łokciach, dlatego ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni poziom komfortu. Greyhoundy często lubią spać w tym samym pokoju ze swoimi właścicielami. W ten sposób czują się bezpiecznie i są mniej skłonne do niszczenia wszelkich mebli.

Pamiętaj, że chart to w głębi serca wciąż szczeniak. Całe swoje życie przeżyły z innymi chartami i może być im trudno przystosować się do pozostania samemu. Ponadto, zamknięcie ich w małych pomieszczeniach może być dla nich przerażające. Chart może nawet czuć się zagrożony i błagać Cię o pomoc, gdy są same.

Ważne jest również, aby pamiętać, że chart jest bardzo wizualnym zwierzęciem. Jeśli zamkniesz go w pokoju, będzie próbował uciec. Umieszczenie bramki dla dzieci w drzwiach sprawi, że twój zwierzak będzie czuł się bezpieczniej, ale pamiętaj, że niektóre charty nadal będą próbowały się przez nią wspiąć. Dlatego najlepiej zamiast niej użyć skrzynki.

Zabezpieczanie charta przed wyczerpaniem cieplnym

Zabezpieczanie charta przed chorobami wywołanymi upałem to wyzwanie, które może mieć niszczące skutki dla zdrowia charta. Istnieje kilka metod, które właściciele mogą wykorzystać, aby zapobiec chorobom związanym z upałem i zapewnić bezpieczeństwo swojego psa. Jednym z prostych sposobów jest utrzymywanie greyhounda w chłodzie za pomocą mokrych ręczników. Ręczniki te powinny być chłodne w dotyku i mogą pomóc psu szybko się ochłodzić. Pies może być również umieszczony pod wentylatorem, który jest włączony na niskiej prędkości, aby utrzymać chłód.

Greyhoundy są szczególnie podatne na choroby związane z upałem, a ich cienkie ciała nie zapewniają dużej izolacji. Oznacza to, że potrzebują środowiska o kontrolowanej temperaturze co najmniej 68 stopni Celsjusza. Podczas ćwiczeń na zewnątrz należy zapewnić cień lub w miarę możliwości trzymać charta w domu. Jeśli nie możesz zapewnić cienia, spróbuj umieścić psa w pomieszczeniu z klimatyzacją. Alternatywnie, możesz użyć systemu zraszającego lub mokrych ręczników, aby utrzymać psa w chłodzie.

W okresie letnim charty wymagają klimatyzacji. Możesz umieścić je w chłodnych piwnicach lub w samochodzie z klimatyzacją. Jeśli Twój dom nie jest klimatyzowany, rozważ przywiezienie charta do domu przyjaciela lub krewnego z klimatyzacją.

Utrzymanie charta przed strachem

Pierwszym krokiem w leczeniu fobii burzowej u chartów jest zidentyfikowanie przyczyn i zarządzanie nimi. Około piętnastu procent psów cierpi na to zaburzenie, a niektóre rasy są bardziej podatne na ten problem niż inne. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby pomóc tym psom radzić sobie. Jednym z prostych rozwiązań jest umieszczenie ich w klatce w ciemnym, odpowiednim kącie domu. Skrzynia może pomóc psu uspokoić się, gdy jest przestraszony burzą. Możesz również przykryć skrzynię lekkim kocem, który pochłania dźwięk i światło burzy. Alternatywnie, możesz również umieścić drzwi na skrzyni, aby pomóc uspokoić swojego Greyhounda.

Innym sposobem, aby zapobiec wystraszeniu Twojego greyhounda w odpowiednim kącie domu, jest unikanie wystawiania go na zbyt dużą stymulację. Psy, które są nadmiernie stymulowane, mogą doświadczyć nadmiernej hiperaktywności, a to może prowadzić do lęku separacyjnego. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zapobiec wystąpieniu tych problemów w pierwszej kolejności. Wystarczy mieć oko na swojego psa przez cały czas i starać się ograniczyć ilość czasu, jaki spędzają z innymi psami w domu.

Chociaż pierwszym krokiem w zapobieganiu lękowi psa przed rogiem jest sprawienie, by czuł się bezpiecznie, powinieneś również zapewnić mu szansę na odzyskanie sił po ataku. Jeśli pies czuje się zdenerwowany, często stanie się agresywny lub niespokojny. Staraj się nie okazywać negatywnych emocji wokół swojego psa.

Uchronienie charta przed strachem przed dziećmi

Pierwszym krokiem do uniknięcia tego, by chart bał się dzieci, jest ustanowienie dla psa osobnego terytorium. Chociaż zrozumiałe jest, że chcesz, aby twój chart był częścią rodziny, utrzymuj pierwsze spotkanie niestresujące. Najlepiej nie przyprowadzać greyhounda do domu w weekend zajęty imprezą i wprowadzać go pojedynczo. Przedstawiaj nowego zwierzaka innym psom w osobnym miejscu, np. na podwórku.

Charty znane są z wysokiego poziomu energii, ale mogą być całkiem zadowolone z krótkiego, codziennego spaceru. Jest to dobry wybór dla zapracowanych ludzi, którzy lubią wychodzić na zewnątrz i zwiedzać. Są w stanie dobrze radzić sobie w mieszkaniach, o ile mają wokół siebie solidne ogrodzenie, aby zapobiec ich gonieniu za małymi zwierzętami.

Gdy pies jest szczeniakiem, ważne jest, aby mieć na nie oko i dawać częste przerwy na załatwianie się do nocnika. Upewnij się, że pies jest na smyczy, gdy jest poza klatką, ponieważ zapobiega to wypadkom w domu. Kiedy pies przyzwyczai się już do domu, możesz powoli zamykać drzwi i stopniowo wprowadzać psa do innych części domu. Możesz nawet zainstalować bramkę dla dzieci, aby zatrzymać nowego pupila w konkretnym pomieszczeniu.

Pomimo swojego wyglądu, charty nie są szczególnie bojaźliwe wobec dzieci. Są bardzo lojalne wobec swojej rodziny i zaalarmują swoich właścicieli, jeśli spotkają kogoś nieznanego. Pomimo tego, że nie boją się dzieci, ich naturalne instynkty mogą uniemożliwić im bycie agresywnymi wobec dzieci.

Podobne tematy