Czy chart to dobry pies dla dzieci?

Czy chart to dobry pies dla dzieci?

Chart jest rasą łagodną i spokojną. Jego łagodny charakter sprawia, że jest to dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Nie są agresywne i nie będą gryźć ani gonić małych zwierząt. Jeśli jednak myślisz o wprowadzeniu jednego do swojego domu, powinieneś najpierw rozważyć, czy są one odpowiednie dla dzieci. Dzieci w wieku dwóch lat są aktywne i mają tendencję do biegania, skakania i kręcenia się w kółko. Powinieneś również rozważyć, jak wiele szorstkich zachowań będzie znosił twój nowy pies.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z blackdangerous.eu

Charty są spokojne

Jednym z powodów, dla których charty są dobrym psem dla dzieci, jest ich spokojny temperament. W przeciwieństwie do innych ras, nie będą zachowywać się agresywnie lub gryźć dzieci. Mogą jednak zastygnąć lub zaskoczyć, jeśli dziecko chwyci ich nogę. Aby temu zapobiec, rodzice powinni rozpocząć socjalizację psa przed przyniesieniem go do domu z dziećmi. Dzieci powinny być uczone właściwego zachowania w pobliżu psa i otrzymywać wiele pochwał za dobre zachowanie.

Chociaż Greyhoundy są zazwyczaj spokojne w pobliżu dzieci, mogą być nieprzewidywalne w stosunku do innych zwierząt. Ważne jest, aby wprowadzać je powoli do nowych sytuacji. Może to pomóc im dostosować się do różnych środowisk i zachować spokój. Greyhoundy powinny być wprowadzane do nowych środowisk powoli i z ostrożnością.

Jeśli zdecydujesz się przywieźć greyhounda do domu z dzieckiem, upewnij się, że dziecko jest gotowe na taką odpowiedzialność. Chociaż nie zdarza się, aby charty gryzły, należy mieć świadomość, że są one bardzo czujne i wrażliwe na hałas. Dzieci mogą być przestraszone przez psa, ale nie spowoduje to poważnego ataku.

Są łagodne

Greyhoundy to łagodne psy, które są świetnymi pupilami dla dzieci. Psy te tolerują przebywanie w pobliżu dzieci i mogą swobodnie dzielić łóżko dziecka. Dzieci muszą być jednak świadome granic psa i nie powinny kopać, popychać lub w inny sposób ranić zwierzęcia. Podczas gdy charty są ogólnie łagodne wokół dzieci, nadal będą warczeć i kłapać, gdy zostaną sprowokowane. Dlatego najlepiej, aby doświadczony właściciel zajmował się tymi psami, aby zapobiec problemom i zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Rodzice powinni nadzorować swoje dzieci zawsze, gdy są z psami. Greyhoundy mogą być podekscytowane zabawkami dzieci i mogą się przewrócić, jeśli podejdą do nich zbyt blisko. Najlepiej też nauczyć dzieci komendy „upuść to”, aby nie próbowały zabierać psu zabawek. Dzieci powinny również zrozumieć, że chart potrzebuje spokojnego czasu na sen lub jedzenie. To również pomoże im nawiązać zaufanie z psem.

Charty są wspaniałymi zwierzętami domowymi dla dzieci i łatwo je zintegrować z rodziną. Są czułe, łagodne i nie będą atakować ani gryźć dzieci, jeśli poczują się zagrożone. Są również łatwe w utrzymaniu i nie zrzucają dużo. Ich niewymagający płaszcz oznacza również, że nie wymagają dużo ćwiczeń. Mają też takie same wymagania żywieniowe jak inne psy.

Gonią małe zwierzęta

Greyhoundy to łagodne psy, które są dobre dla rodzin z małymi dziećmi. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są cichsze niż inne rasy małych psów. Bez trudu poruszają się w ciasnych przestrzeniach. Jako psy wyścigowe zostały przyzwyczajone do życia w klatkach w celach wyścigowych. W przeciwieństwie do innych ras małych psów, nie atakują dzieci ani innych zwierząt.

Należy jednak nauczyć dzieci, jak zachowywać się w pobliżu Greyhoundów, zwłaszcza jeśli są małe. Nigdy nie powinny próbować zabierać psu jedzenia lub zabawek. Nie powinny również dotykać łóżka lub skrzyni psa. Jeśli dzieci chcą się bawić z psem, powinny zawsze trzymać jego jedzenie i zabawki poza zasięgiem. Greyhoundy nie lubią bawić się małymi zabawkami.

Greyhoundy są bardzo inteligentne i szybko się uczą. Mają jednak skłonność do podchwytywania zachowań małych psów i kotów. Dlatego ważne jest, aby przy wprowadzaniu charta do nowego otoczenia lub zapoznawaniu go z nowym zwierzęciem, założyć mu kaganiec. Nigdy nie pozwalaj psu oglądać testów innego psa na kota, gdyż ekscytacja może być zaraźliwa.

Są potulne

Charty są na ogół psami potulnymi i nie mają tendencji do agresji wobec dzieci. Jest to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę rozważając wprowadzenie Greyhounda do domu. Dzieci powinny być nadzorowane wokół psa, zwłaszcza jeśli jest to młody pies. Należy je nauczyć, jak prawidłowo wymieniać zabawki i jedzenie z innymi psami. Dzieci powinny być również nauczone, aby trzymać małe zabawki poza zasięgiem psa.

Greyhound nie powinien być pozostawiony bez opieki przez jakikolwiek okres czasu. Popęd drapieżny tej rasy jest szczególnie duży na zewnątrz, dlatego ważne jest, aby trzymać je na smyczy. Rasa ta ma doskonałe oko do poruszających się obiektów i może osiągnąć prędkość ponad 40 mph w trzech krokach! Oznacza to, że nawet najbardziej uważni właściciele nie powinni powierzać swojemu psu możliwości ucieczki ze smyczy. Greyhound jest również bardzo niebezpieczny, gdy próbuje uciec.

Wybierając psa dla swojej rodziny, powinieneś wziąć pod uwagę jego wielkość, rodzaj warunków życia, budżet i wszelkie inne specjalne względy. Często pracownicy schronisk lub agencji ratowniczych mogą pomóc w znalezieniu zwierzęcia, które pasuje do stylu życia i osobowości rodziny. Nie zapomnij zainwestować w pozytywne szkolenie zwierzęcia przed przywiezieniem go do domu. Pamiętaj, że nawet potulny pies może stać się agresywny, jeśli zostanie zbyt mocno popchnięty.

Są tolerancyjne wobec dzieci

Charty są generalnie bardzo tolerancyjne wobec dzieci, ale nigdy nie należy zostawiać dziecka bez opieki z chartem. Są one z natury towarzyskie i uwielbiają się bawić, ale ważne jest, abyś zrozumiał, że pies jest żywym dorosłym, więc nigdy nie powinieneś zostawiać psa samego z dzieckiem. Charty nie powinny być również nigdy niepokojone, gdy śpią. Zawołaj ich imię, gdy chcesz je zakłócić, ale nigdy nie próbuj ich popychać.

Nawet jeśli charty są tolerancyjne wobec dzieci, wymagają cierpliwości. Ponieważ są nowe na świecie, mogą być nieśmiałe, zdezorientowane lub ciekawe, gdy po raz pierwszy przynosisz je do domu. Dzieci nie powinny nigdy próbować dotykać psa, dawać mu jedzenia ani bawić się z nim, gdy leży.

Nawet jeśli są tolerancyjne wobec dzieci, mogą stać się bardzo agresywne, jeśli dziecko próbuje je pogłaskać, więc jeśli masz w domu małe dzieci, zawsze powinieneś je nadzorować. Poza tym nie zaleca się, by dzieci bawiły się szorstko z chartami.

Należy się z nimi delikatnie obchodzić

Greyhoundy wymagają delikatnego obchodzenia się z małymi dziećmi, aby zapobiec wszelkim krzywdom. Te łagodne psy lubią przebywać w pobliżu ludzi i większość z nich toleruje obsługę z minimalnym zakłóceniem. Należy jednak nauczyć je szanować swoje granice i nie przekraczać ich. Małe dzieci powinny być zawsze pod nadzorem, gdy zajmują się psem i nigdy nie powinny zostawać z nim same.

Chociaż charty są łagodnymi psami, mogą być zastraszone, jeśli są napastowane lub przestraszone. Dzieciom nie należy pozwalać na zajmowanie się chartem na smyczy, chyba że mają ponad czternaście lat. Dzieci powinny również unikać pozwalania chartom na chodzenie na smyczy i nigdy nie powinny być pozostawione bez opieki.

Greyhoundy mają ponadprzeciętną inteligencję i są zaskakująco łagodne. Jeśli obchodzi się z nimi delikatnie, są bardzo przyjazne wobec dzieci i maluchów. Nie należy jednak pozwalać im na zabawę dziecięcymi zabawkami. Zabawki dla dzieci są wykonane z różnych toksycznych materiałów, które mogą zaszkodzić chartom. Do takich zabawek mogą należeć plastikowe zabawki, glina, kredki i buty.

Przez pierwsze kilka tygodni po przywiezieniu charta do domu należy wyznaczyć strefę wolną od dzieci. W ten sposób dzieci nie będą mogły otaczać nowego psa ani próbować go karmić. Zamiast tego należy pozwolić dzieciom na delikatne pogłaskanie greyhounda, ale muszą być one przez cały czas nadzorowane przez dorosłych. Dzieci powinny być nauczone, aby trzymać ręce z dala od wrażliwych miejsc, takich jak za uszami.

Podobne tematy