skład CREW

1089

Agata Juszczyk

CHARTcorowa mama

dreams come true if you really believe

Chartowniczka od 2002 roku. Charcia choroba, na jaką zachorowała mając lat sześć przybrała na sile w momencie zakupu pierwszego charta rosyjskiego. Właścicielka całego stada i pasjonatka chartów poznaje rasy dzieląc z nimi życie. Ostatnie lata jej aktywności kynologicznej to działania na rzecz Związku Kynologicznego w Polsce. Sekretarz Klubu Charta w Polsce, pełni taką samą funkcję w komisji ds. wyscigów chartów. Od 2013 delegat CDL/FCI. Pomysłodawca Festiwali Chartów, które miały miejsce w Olsztynie, kierownik sekcji chartów w rodzimym oddziale ZKwP – Częstochowie. Swoją pasją dzieliła się na łamach European Borzoi, Greyhounden oraz magazynie Pies wydawanym przez ZKwP. Mama CHARTcorowych dzieci, które utworzyły CHARTcorowe Crew i organizują imprezy na najwyższym poziomie.
Sighthound aficionado since 2002. She caught the ‘sighthound bug’ at the age of six and it only got worse as she purchased her first russian sighthound (borzoi). Owner of a significant sized pack and passionate about sighthounds, she gets to know the breeds and invites her to her home. In the recent years active in the Polish Kennel Club (Związek Kynologiczny w Polsce). A secretary of the Sighthound Club (Klub Charta) in Poland, holds the same function in the Sighthound Racing and Coursing Commission. Since 2013 a CDL/FCI Delegate. Initiator of the Sighthound Festivals (beauty and performance events), which took place in Olsztyn, head of Sighthound Section in her native Kennel Club branch – Częstochowa. Over the years she shared her passion through various specialty magazines: European Borzoi, Greyhounden and Pies (official ZKwP periodic).
A hard-core mama to her CHARTcorowe children, who, as CHARTcorowe Crew organize top level sighthound/coursing events.

1092

Darek Juszczyk

prezes Loży Szyderców

This is speedway

Swoje marzenie spełnił kilkanaście lat temu kupując dwa husky syberyjskie. Systematycznością pracy z nimi uzyskał efekty, o jakich nie marzył w najskrytszych snach. Dwukrotny tytuł Mistrza Świata Juniorów i niezliczona ilość tytułów Mistrzów Polski, jakie uzyskiwał wraz z synem Mateuszem dały mu doświadczenie i podstawy do pracy z chartami. Choć to zupełnie inna energia i praca to systematyczność w działaniu zaprowadziła go na szczyty w tym sporcie. Ze wspomnianą wyżej Agatą tworzą burzliwy związek ‘Z Jurajskich Biskupic’, ale w jednym są zgodni – pasję do chartów przekuwają z radością w organizację różnych imprez, które mają na celu popularyzację tej grupy psów oraz sportu najszybszej czworonożnej arystokracji. Dariusz to prezes Loży Szyderców, którego wyrafinowane poczucie humoru ma tyle samo zwolenników co wrogów.
He fulfilled his dream when he first purchased two siberian huskies. With his passion and systematic trainings with the sled dogs he has achieved more than he has ever expected in his wilder dreams. Together with his son Mateusz he won two Junior World Champion titles and multiple Poland Champion trophies. That work gave him strong foundation for the training of sighthounds. Although they do have different kind of energy and their performance is different from the sled dogs, the methodical work and knowledge have led him to the top with those breeds as well. With the above mentioned Agata (his wife and partner) they create a stormy and passionate relationship ‘Z Jurajskich Biskupic’, named after the area where they live, in Polish Jurassic Highland, close to Częstochowa. For sure they always agree in this – together they translate their sighthound passion into organizing various events, with the goal to demystify and popularize those swift and regal hounds. Dariusz also holds the official title of the Scoffer Lodge President, since his ‘refined’ sense of humor is winning him as many followers as enemies.

933

Paulina Kotnowska

lawyer

chorągiewkowy machacz startowy

Paulina – człowiek skarb. Niezastąpiona na wielu stanowiskach. Parafrazując klasyka: żadnej pracy się nie boi. Biegła w regulaminach, rozporządzeniach i standardach X grupy FCI. Podejrzewamy, że pokątnie studiuje również wzorce innych ras.
Dzięki doskonałej znajomości borzojowych rodowodów zasiada w kapitule odznaki Złotego Spiradka.

Wierny słuchacz radiowej Trójki. Jeżeli kiedyś Trójka będzie robiła casting na nowego pracownika redakcji to będzie trzeba to przed Pauliną zataić. Wygrałaby ten casting w przedbiegach, a wtedy kariera w showbiznesie to tylko kwestia czasu.

Paulina jako osoba wielu talentów świetnie zaprojektuje Twój ogród. Byliny, pnącza, trawy i rozchodniki rozsadzi jeszcze przed śniadaniem. Z resztą upora się do obiadu. A obiad z pewnością będzie bardzo zdrowy. Bardzo. Nie będzie w nim grama pszenicy i owoców. Owoce przecież jemy tylko do godziny 14.00!

935

Piotr Łabiński

commentator

coursing philosophy

Z wykształcenia i usposobienia filozof, dlatego też długo trwał proces decyzyjny nad wyborem rasy psa, którego w końcu wszedł w posiadanie. Oaza spokoju nawiedzana przez huragany niespokojnych myśli, którym daje ujście pod wpływem coursingowych emocji. Showman absolutny. W każdych okolicznościach przyrody uwodzi nienagannym oxfordzkim akcentem. Dualizm jego duszy naznaczony jest jednoczesnym uwielbieniem dla chartów oraz równie wysmukłych kotów rasy Cornish Rex. Poznanie Piotra zawsze odciśnie się głębokim piętnem w pamięci CHARTcorowych gości. Jedyny w Polsce laureat odznaki Złotego Spiradka.

962

Agata Szadkowska

PR manager ♥

think pink

Dumna mama ośmiu włoskich piękności – w tym wybitnej, wyścigowej interchampionki Zuli. Ambitnie wyznacza nowe trendy psich sportów w Polsce. Jej zadziorny charakter i niepokorna dusza nie pozwalają nikomu traktować charcików włoskich niczym zabawki ze sklepowej półki. To za jej zasługą te małe rozmiarem, ale wielkie duszą psy święcą triumfy na polskich parkurach. Jej poczucie estetyki pięknie odzwierciedlają grafiki które tworzy i kadry, które uwiecznia swoim aparatem, a dokumenty, które montuje są odzwierciedleniem jej zaangażowania w pasję, której oddaje się do granic możliwości. Od jakiegoś czasu wyznacza też trendy w charcikowej modzie, ubierając charciki włoskie w bluzy sygnowane marką wear.Chartbeat. Z pasją prowadzi swoją stronę/blog charcikiwloskie.pl

963

Kuba Szadkowski

wiceprezes Loży Szyderców

quad racing maniac

Pogromca dronów i innych latających artefaktów. Czarodziej Photoshopa i magik Illustratora. Zaklinacz farb drukarskich i twórca nietuzinkowych projektów. Graficy Vogue’a mogliby brać u Niego korepetycje. Zasłużony członek Loży Szyderców. Wytrawnym żartem potrafi rozluźnić każdą napietą sytuację. Trener i treser, niezastąpiony na parkurze. Współuczestniczy w wychowaniu ośmiu piccolo levriero italiano, odnoszących sukcesy na europejskich parkurach. Oddany CHARTcorowemu Crew do krwi ostatniej kropli z żył, do kończyny ostatniej uszkodzonej.

1131

Agnieszka Gudaczewska

KaOwiec

Orchis L.

Hedonistka, którą staramy się wbić w ramy CHARTcorowego Crew. Anielska dusza, wirtuoz Excella i mistrzyni rymów częstochowskich. Posiadaczka dwóch borzojowych dusz, dla których stara się stworzyć świat z powieści Tołstoja.
Właści
cielka stada hiperaktywnych kotów abisyńskich i miliona storczyków.
NIGDY nie rozpoczynajcie z nią rozmowy nt. nowych gatunków Catasetinae. No, chyba, że macie właśnie wolne 6 godzin.
Poliglotka, miłośniczka podróży i pokoju na świecie.
Mamy nadzieję, że z dumą będzie nosiła niebieską koszulkę CHARTcorowego Crew.

1085

Piotr Strózik

McGyver

Polak

Właściciel marki Gentlemen hound. Koncept ten najtrafniej opisuje naszego bohatera. Czasami partyzant, częściej gentlemen. Zawsze pracowity perfekcjonista.
Bagażnik samochodu Piotra mieści prawdopodobnie więcej niż niejedna głowa.
Piotr jest jak historia Polski – pod czyimi zaborami jest aktualnie tego nikt nie wie – wszak dżentelmeni o takich sprawach nie rozmawiają.

1083

Wojciech Gaszczyk

quad rider

true soldier

Jeżeli kiedyś wejdziesz w konflikt z prawem to pomocy szukaj u Wojciecha. Pasjonat historii Polski, coursingów oraz chartów rosyjskich. Góral z krwi I kości, na gościnnych występach w mieście stołecznym Warszawa. Wojtek nie znosi prowizorki. Wszystko u niego jest dopracowane i przemyślane. Nawet jeżeli improwizuje to robi to profesjonalnie. Znakomicie radzi sobie na quadzie – wzorce czerpie zawsze od najlepszych. A wracając do konfliktów z prawem to uważajcie – może się okazać, że Wojciech nie ma dobrego dnia – i co wtedy?

wspierają nas

1045

Anna Skowrońska-Kocięcka

Kobieta kameleon. Od roli matki do roli wampa potrafi przejść szybciej niż Usain Bolt. A raczej whippet Stefan. Ten też szybki jest niesłychanie. Za rolę Zdzisławy Sośnickiej dostałaby prawdopodobnie Oskara. Gdyby tylko academia się w Mosznej zebrała.
Skowron wcześnie na śniadanie nie wstanie, ale z kurami spać też nie pójdzie. Gniazdo uwiła w mieście stołecznym Warszawa, jednak występuje w wielu szerokościach geograficznych. Prawdziwa dusza towarzystwa, cały czas w stanie podwyższonej gotowości do działania. Uważny obserwator, mistrz ciętej riposty. W razie jakichkolwiek problemów zawsze Ask Dog, znaczy Ask Anna

1388

Katarzyna i Jerzy Bałdyga

Niektórzy marzą, żeby w następnym wcieleniu być chartem Kasi & Jurka i mieszkać w Czekanówce na Rucinowej Polanie.
Marzą o tym z obawą, że o tym samym marzy znacznie więcej osób.

Kasia i Jurek to prawdziwe serce na dłoni. Dodać należy, że to bardzo pojemne serce wyjątkowo wrażliwe na charcią naturę.
Jeżeli widziałeś kiedyś zjawiskowe zdjęcia Jurka to możesz się domyślać, jak bardzo wrażliwe.
A jeżeli jeszcze kiedyś jadłeś pyyyszne ciasta Kasi, jeżeli kiedyś przechadzałeś się po ogrodzie na Rucinowej Polanie to znaczy, że również przepadłeś i z pewnością także Ty zechcesz być chartem naszych Jurasków.